Site Dışı Seo

Arama motoru sonuç sayfaları(SERP) içinde sıralama, görünürlük yükseltmek için yapılan çalışmaların önemli bir parçasını site dışı SEO(off page SEO) oluşturmaktadır. SEOProje ekibi, markanızın web sitesi dışında olan alaka düzeyi, güvenirliği, popülerliği, link ağı ve sosyal medya çalışmalarını takip eder. Belirlenen alanlardan toplanan verileri markanız için işleyerek, analize dayalı site dışı SEO stratejisi oluşturur.

 

SEOProje Ekibi Neden Site Dışı SEO’ya Önem Verir?

Arama motorları belirli aralıklarla sonuç sayfalarında değişikler olmasını sağlayan değişiklikler yapar. Bu değişiklikler arama motorlarının kullanıcıya en iyi sonucu göstermek için değiştirdiği parametrelerden oluşur. Site dışı SEO, uygulanış biçimi sıkça değişebilen fakat temel anlamda SEO içerisinde varlığını her zaman güçlü bir şekilde devam ettiren ‘’değer’’ olarak yer almaktadır.

 

SEOProje Site Dışı SEO Uygulamaları :

Doğal Bağlantılar

SEOProje ekibi markanızın hedef kitlesini analiz ederek içerik stratejilerinde kullanılmak üzere veri toplar. Toplanan veriler kullanıcıların ilgisini çekecek içerikler oluşturulmasını sağlar. Kullanıcının ilgisini çeken içerikler sosyal ağlar üzerinde kullanıcılar tarafından paylaşılır. Doğal olarak paylaşılan linkler sitenizin otoritesini ve organik trafiğini arttırır.

Sosyal İmleme

Markanızın internet üzerinde müşteri kitlesine ulaşabileceği tüm sosyal ağlarda temsil edilmesi gerekir. SEOProje her platforma özel dış SEO stratejileri oluşturur ve uygular. Bu sayede internet üzerinde birçok farklı noktadan gelen organik trafik, marka bilinirliğinizin ve site otoritenizin artmasını sağlar.

Rakip Analizi

Dijital pazarlama, rakiplerin diğer pazarlara göre çok daha fazla hamle yapabildiği pazarlar arasında ilk sırada yer alır. SEOProje rakiplerinizin tüm ayak izlerini ve SEO stratejilerini sizin için çözümler. Bu sayede markanız dijital dünyada bütçesini daha optimal kullanabilir, rakiplerini geçmek için toplanan verilerden kolayca faydalanabilir.

Link Edinme Stratejisi

SEOProje markanızın tüm internet ağında güçlü ve geçerli backlink bağlantıları kazanması için strateji yürütür. Profesyonel SEO uzmanlarımız, markanızın ihtiyacı olduğu doğal bağlantıları sizin için tespit eder ve buralardan link alabilmenizi sağlar.

 

SEOProje Site Dışı SEO’yu Markanız İçin ‘’İtibar Çalışması’’ Haline Getirir!

SEOProje markanız için dış SEO çalışmaları yürütürken markanızın reklam ve diğer ihtiyaçlarını özel bir stratejiyle beraber yürütür. SEOProje ekibi sizi hangi alanlara taşır?

– Sosyal medya ağları ve kanalları
– Haber, yarışma, tanıtım siteleri
– Sözlük ve yorum platformları
– Video içeriği, makale platformları ve PDF ekleme siteleri
– Detaylı dizin ve firma ekleme siteleri
– Kişisel bloglar, markanıza yakın forumlar
– Harita ve adres ekleme siteleri
– Bütün arama motorları ve reklamları
– Rakip ve sektörel haber/blog siteleri