Seo

Arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmaları markaların ihtiyaçlarına yönelik yapılan optimizasyon çalışmalarıdır. SEOProje ekibi markalar için SEO stratejileri oluşturur, marka hedefleri ve marka görünürlüğü için yeni nesil SEO çalışmaları yürütür. SEOProje markalar ve yerel işletmeler için değer katacak fikirler üretir aynı zamanda fikirlerin uygulanma sürecini akılcı stratejilerle daha kolay ve güçlü hale getirir. Markanız için yürütülen SEO stratejilerini özel raporlama ve veri analizi sistemiyle daha rahat anlayabilir, gelecek için alacağınız kararlarda elinizi daha güçlü hale getirebilirsiniz.
Kullanıcı analizine yönelik başarılı, güçlü ve akılcı bir SEO stratejisi için SEOProje ekibiyle tanışın!

Seo Nedir?

Seo’nun türkçe açılımı arama motoru optimizasyonudur. Çok basit bir ifadeyle, web sitenizin hedef aramalar için yapılan iyileştirmeler ve düzeltmeler anlamına gelir.

Web sitenizin Google gibi arama motorlarında sıralaması ne kadar iyi olursa, hedef müşterilerinize ulaşmanız ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur.

Seo çalışmasını her web sitesi sahibi firmanın yaptırması günümüzde kaçınılmazdır. Seo sadece belli bir aramada üst sıralarda çıkmak için değil, sitenizin güvenliği ( zararlı backlinkler gibi..) ve Google’ın istediği kriterlerin yerine getirilmesi için önemlidir.

 

Seo Nasıl Çalışır :

Ülkemizde en çok kullanılan arama motoru google’dır. Google web’de bulunan sayfaları taramak ve dizinine eklemek için özel yazılmış botları kullanmaktadır.

Yapılan kullanıcı aramalarında Google algoritmaları en alakalı sayfaları sıralamak ve kullanıcılarına iyi bir deneyim vermek için çalışmaktadır. Web sitenizin bu sıralama faktörleri doğrultusunda optimize etmek, sayfalarınızın arama sonuçlarında iyi bir konumda olmalarına yardımcı olur.

Bir arama yapıldığında Google algoritmaları hangi sayfaların görünmesi gerektiğini belirlemek için 200 den fazla sıralama faktörü ve sinyalleri dikkate alarak kendi dizinindeki sayfaları analiz eder. Bu sayfaların kalitesine göre bir sıra ile en lakalı sonucu göstermek için çalışır. Bu sıralama faktörleri sık olarak Google tarafından güncellemektedir.

Örnek vermek gerekirse, Google eskiden bir arama yapıldığında, uzun yazılmış bir makaleyi ön sıralara getirirken, son güncellemelerle birlikte, daha az yazılmış ama direk sonuç odaklı bir yazı en üst sırayı alıyor.

Devamlı değişen sıralama faktörlerinde sitenizin güncel kalması için sizlerinde bir kurumsal seo uzmanı ile çalışmanız gerekir. Özellikle e-ticaret ile uğraşan firmaların, bir seo danışmanı veya ajansı ile birlikte işlerini planlamaları daha doğru bir yöntemdir. Baştan yapılacak hataların düzeltilmesi çok zaman alır. Bu durum satışlarınızı düşüreceği için maddi kayıplara sebep olur.

Seo Yaptırmak Neden Gereklidir?

Seo, pazarlamanın dijital ortamdaki yapı taşlarıdır. İnsanlar bir hizmet veya bir ürün almak için, günde milyonlarca arama yapmaktadırlar. Bu aramalarda web sayfanızın üst sıralarda çıkması firmanız için çok büyük bir satış karı getirebilir.

Arama sıramalarda üst sıralarda çıkmak kadar önemli olan bir diğer sonuç ise google haritalarda çıkmaktır. Bu çalışma ise yerel seo olarak adlandırılır.

SEOProje ile SEO Stratejisi Nasıl Yürütülüyor?

1- Hedefleme

Sitenizin içerik kalite düzeyini, teknik ayrıntılarını ve diğer bütün yapısal durumunu SEOProje araçlarıyla veri işleme sürecine alıyor ve detaylı analiz sürecinden geçiriyoruz. Bu analizin sonucunda siteniz için izlenebilecek yollarla ilgili önbilgiyi tarafınıza iletiyoruz. Markanızın güncel durumu üzerinden ilk hedeflemeyi yaparak SEO sürecinizi başlatıyoruz.

 

2- Anahtar Kelime Analizleri

Markanız için belirlenen ilk hedefi takip eden süreçte, platformunuza kaliteli organik trafik sağlamak için anahtar kelime analizleri yapıyoruz. Anahtar kelime analizleri hedefleriniz ve daha önce işlenen verilerin analizi sonucunda belirleniyor. Belirlenen anahtar kelimeler için birbirinden farklı sonuçlar simule edilerek sürece devam ediliyor.

 

3- Rakip ve Çevre Analizi

İşletmeniz adına yapılan SEO çalışmalarında sürdürülebilirlik için rakip ve çevre analizi yapılması gerekiyor. SEOProje ekibi anahtar kelime çalışmalarının ardından markanız için geniş bir rakip ve çevre analizi yapıyor. Bu analiz sonucunda rakiplerinizin SEO ve SEM durumlarını, sektörünüzün SEO ve SEM verilerini sizlerle paylaşıyoruz. Bu veriler markanızın SEO ve SEM bütçesini belirlemesi, hedeflerine daha akılcı ilerlemesi için büyük bir önem taşıyor.

 

4- SEO & İçerik Planlama

Markaların başarıya ulaşması için SEO çalışmalarını ve içerik planlamasını beraber götürmesi büyük bir avantajı sağlamaktadır. SEOProje ekibi SEO çalışmaları yaparken markanız adına aynı zamanda içerik çözümleri ve içerik stratejileri sunar. Bütün bunlarla beraber platformunuzun güncel içerik kalitesini 9 farklı araçla ve içerik uzmanlarıyla test ederek SEO çalışmalarınızı güçlendirir.

 

5- Dönüşüm Ölçme & Optimizasyon

Çalışmalar sonucunda sitenize kaliteli trafiğin gelmesi, markanızın istediği noktaya geldiği anlamını taşımaz. SEOProje ekibi olarak bunun farkında olarak, dönüşüm ölçme ve optimizasyon çalışmaları yapıyoruz. Sitenize gelen kaliteli trafiğin hangi noktalarda sitenizden çıkmayı tercih ettiği/ürünü almayı bıraktığı gibi çeşitli konuları anlamak için A/B testleri uyguluyoruz. Aldığımız sonuçlara göre sitenizin dönüşüm oranlarını arttıracak optimizasyon çalışmalarını markanıza rapor olarak sunuyoruz.

 

6- Süreç & Raporlama

SEO Çalışmaları ölçülebilir ve veriye dayalı olmak zorundadır. Siteniz için yapılan çalışmaları en başından itibaren düzenli olarak ölçüyor, verileri ayırıyor ve işliyoruz. Bütün bunların sonucunda markanıza süreci takip etmenizi sağlayan ‘’şeffaf, yalın, açık’’ raporlar sunuyoruz. Bu raporlar üzerinde beraber çalışma yaparak, SEO çalışmanızın yönünü sabitliyor, marka stratejinizi daha güçlü hale getiriyoruz.

 

SEOProje Hangi alanlarda SEO Hizmeti Sunuyor?

 

E-Ticaret SEO

Ürün ve hizmetlerinizi öne çıkarmanız, görünürlüğünüzü en yüksek seviyelere çıkarmanız için çalışmalarınızın akılcı bir SEO stratejisiyle yürütülmesi gerekmektedir.

 

Teknik SEO

Markanızın başarısının sürdürülebilir olması, yaptığınız çalışmaların sonucunun daha hızlı ortaya çıkması için SEOProje ekibi olarak detaylı bir Teknik SEO hizmeti veriyoruz.

 

Site İçi SEO

Sitenizin içerik yapısı, kod yapısı ve bütün yapısal bütünlüğü için SEOProje ekibi, onlarca dijital araç ve alanında profesyonel SEO uzmanlarıyla hizmet veriyor.


Site Dışı SEO

Markanızın rakipleri, sektörel çevreniz, sosyal medya ağlarınız ve çok daha fazlası için SEOProje uzmanları, öncü çözümler sunuyor.


Backlink Çalışması

SEOProje işletmeniz için güçlü ve özel bir link yapısı kurar. Siteniz için güçlendirilmiş link ağı, sayfalarınızın çok daha otoriter olması anlamına gelir.


Sosyal Medya Çalışması

SEOProje ekibi markanızın bütün ihtiyaçlarını bir bütün olarak ele alır. Markanız için öncü ve özel bir sosyal medya yönetimi stratejisi yürütür. Markanız sosyal medya yönetimi sayesinde düzenli trafik artışı yakalarken, aynı zamanda marka bilinirliği ve güvenirlikte kazanır.

 

Adwords Reklamcılığı

SEOProje markanızın SEM ihtiyaçları için reklam uzmanlarıyla özel çözümler sunar. Kendi alanında uzmanlaşmış SEM uzmanları, Adwords reklamcılığı alanında danışmanlık almak isteyen müşterilerimiz için güçlü ve özel bir çözüm yöntemi.